8.4 C
Skopje

Pas dështimit për rrëzimin e Qeverisë, Apasiev kërkon radikalizim të masave

Në një deklaratë për mediat para Kuvendit, lideri I “Levicës” Dimitar Apasiev ka theksuar se situate është alarmante dhe se demokracia është e paralizuar dhe se duhet të radikalizohet situata.

“Ky është presedan që do të na kthehet. Kur keni mundësi të rrëmbeni një deputet dhe ta mbani…Nuk e di nëse e keni e keni parë videon, mua mu duk sikurse ata të burgosur të organizatave terroriste para ekzekutimit. Situata është shumë e rrezikshme, qytetarët duhet ta kuptojnë seriozitetin. Mendoj se ky pushtet nuk bie me dëshirë, duhet të radikalizohet situata” – ka thënë Apasiev.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...