7.8 C
Skopje

Taravari në panik, ikën në Turqi

Sekretari i Përgjitshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, i cili dje dhe sot tha se opozita ka 61 deputetë për të rrëzuar Qeverinë, sonte nga paniku është parë në aeroport duke ikur në Truqi, gjegjësisht në Stamboll, raporton TetovaSot.

Nuk dihet nëse ikë nga turpi që nuk arriti t’i bëjë numrat për të rrëzuar Qeverinë, pasi siç mësohet sonte në ora 24:00 do të përfundojë afati për të votuar deputetët e opozitës për mosbesim të Qeverisë.

Si rezultat i mos rrëzimit të Qeverisë nga opozita, në rrjetet sociiale kanë nisur të kërkojnë sërish dorëheqje të Selës për debaklin e fundit.

Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...