5.8 C
Skopje

VMRO: Aleanca, Levica, Besa dhe AAA janë në VMRO

 

Iniciativën që e mori partia e VMRO-DPMNE-së për rrëzimin e Qeverisë ku morën pjesë edhe partitë opozitare shqiptare.

Por sot në kuvend Deputeti nga radhët e Lëvizjes Besa Kastriot Rexhepi pas publikimit të një statusi në Facevook ku me vetdëshirën e tij nuk do mer pjesë në seancën për mosbesim të Qeverisë dhe se dështimin e bllokut opozitar për të rrëzuar Qeverinë.

Nënkryetari i VMRO-së Aleksandër Nikollofski i ka futur të gjithë në një listë dhe se nuk i ka ndarë deputetët, ku shprehet se 60 deputet janë të VMRO-së me koalicionin.

VMRO dhe koalicioni i saj këtë iniciativë do të presin deri në ora 00:00 ashtu siç edhe parasheh Rregullorja e Kuvendit.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...