5.8 C
Skopje

Zejdi: Besa janë tradhëtar (Video)

Koordinatori i grupit parlamentar ASH-AAA, Skender Rexhepi-Zejdi nuk është shumë i kënaqur me veprimin e Kastriot Rexhepit me mos votimin për rrëzimin e Qeverisë.

Zejdi thotë se “Besa janë tradhtarë. E mira është që e kemi ditur se njerëzit që tradhtojnë njëherë, do të vazhdojnë të tradhtojnë gjithmonë.”

Rikujtojmë se Zejdi ishte ai i cili thonte se nuk nënshkruan për rrëzimin e Qeverisë e poashtu edhe për Qeverinë e re nëse në listë ndodhet Levica. Ndërsa sot ka ndryshuar mendim dhe është bërë bashkë me të gjithë të tjerët por edhe me Levicën e Apasievit duke shprehur qartë se do ta japë votën për rrëzimin e Qeverisë.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...