9.8 C
Skopje

Apasiev shpallet qytetar nderi i Gostivarit

Për të arritur në pushtet opozita shqiptare bëri koalicion me Apasievin e Levicës vetëm për ta marrë një copëz kulaçi si pjesë e Qeveri. Për këtë gjë qytetarët po shprehen se Apasievin e kanë shpallur qytetar nderi në Gostivar, sepse Taravari e futi brenda Koalicionit LEVICA.

Taravari në Gostivar bashkëpunoi me Levicën anti-Amerikane dhe pro-Ruse për ta rrëzuar Qeverinë duke e ditur se Levica njihet si anti-BE dhe anti-NATO.

Gjithashtu Taravari e lëpiu atë që e pështyu ditë më parë. Tha se është i bindur se opozita i ka 61 vota ndërsa më pastaj doli jashtë vendit, duke i ikur përgjegjësisë para qytetarëve.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...