7.8 C
Skopje

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar nga Lëvizja Besa.

Bilall Kasami, kryetari i partisë e ka përjashtuar nga partia deputetin Rexhepi. Ky i fundit ka vepruar njëjtë siç vepronte dikur kryetari i PDSH-s, Menduh Thaçi.

Ecuria drejt BE-së është synimi i shtetit tonë dhe këtë gjë deshën ta prishin ASH-AAA-BESA-VMRO-LEVICA. Këta u rreshtuan së bashku drejt politikave anti-Amerikane, anti-BE, anti-NATO, por deputeti Rexhepi ishte ai i cili nuk ju bashkangjit kësaj marrëzie e cila e kaploi vendin tonë për një javë rresht.

Edhe njëherë Bilall Kasami tregoi se nuk i përfill politikat e mira shtetërore dhe se me çdo kusht e dëshiron shtetin të bjerë në humnerë.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...