5.8 C
Skopje

Hoxha dhe Kasami tradhëtuan edhe LSDM-në edhe VMRO-në bashkë me Levicën

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe Sekretari i këtij subjekti politik, Arianit Hoxha fillimisht vendosën të largohen nga përbërja e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut duke i kthyer shpinën LSDM-së dhe duke devijuar nga ideologjia proeuropiane e funksionimit të tyre.

Për të arritur deri tek pushteti, ata vendosën të bashkëpunojnë me VMRO DPMNE-në dhe Levicën edhe pse ishin në dijeni të plotë të qëndrimeve të tyre antishqiptare dhe antieuropiane.

Me dështimin në seancën e djeshme parlamentare për votimin e mosbesimit të Qeverisë, Hoxha dhe Kasami tradhëtuan edhe VMRO-në bashkë me Levicën.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...