7.8 C
Skopje

Kuku Isuf-kuku Istref!

Shkruan: Azgan Haklaj
Maqedonia e Veriut vazhdon rrugëtimin euroatlantik dhe drejt BE-së. “Shumica e re” vazhdoj rrugëtimin me lakuriqët e natës për të gjetur ngushëllimin në trekëndeshin Moskë-Ankara-Beograd.
Shqiptarizmi triumfoj mbi akordin pansllavo-neootoman.
Ndoc Rroku u bën të fala Bilal Kasamit dhe Ziadin Selës. Ali Ahmeti ngadhnjeu përsëri. Maratonomaku i lirisë ia imponoi kryeministrit Zaev dorëheqjen nga dorëheqja.
Qeveria nuk ra. Kori i kukuvajkave i dirigjuar nga Mickovski u shpartallua. Le të vazhdojnë refrenin e qyqeve:
“Kuku Isuf-kuku Istref”. Urime vëlla.
Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...