2.8 C
Skopje

Sot priten dorëheqje edhe të zyrtarëve të tjerë të Lëvizjes Besa

Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha sot pritet të deponojë dorëheqjen e tij si Ministër i Bujqësisë, njofton Flaka

Pasi Lëvizja Besa nuk do të jetë më pjesë e qeverisë, sot dhe në ditët në vijim dorëheqje pritet të japin edhe zv.ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arafat Shabani, zëvendësministri i kulturës, Sedat Sulejmani, Abdush Demiri drejtor i Agjencisë së Punësimit, Adnan Azizi drejtor në Hekurudha dhe Transport, Senat Ahmeti në inspektoratin për vetëqeverisje lokale si dhe disa funksione të tjera qendrore e e lokale.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...