10.8 C
Skopje

Sela dhe Taravari humbën 31.000 vota

Si rezultat i koalicionit me VMRO DPMNE por edhe të bashkuar me Alternativën, Aleanca humbi shumë vota duke e pasur parasysh se vitin e kaluar në zgjedhje parlamentare kishte grumbulluar 80.000 vota. Këtë vit në zgjedhje lokale ata ranë në 49.000 vota.

Këtë vit Aleanca dhe Alternativa bënë koalicion me Levicën anti-Amerikane, anti-BE, anti-NATO, anti-Kosovë. ASH pritet që në vazhdim të humb edhe më tepër votues. Ky numër 49.000 pritet të përgjysmohet në të ardhmen. Tradhtia e cila ju bë shqiptarëve me bashkimin e Levicës do t’i ndëshkojë me mos dhënjen e votës.

Aleanca vetëm sa ka filluar që ta fundos veten. Papërgjegjësia ndaj votuesve të saj duke mos e përfillur aspak votën që ata ia dhanë për ta çuar shtetin përpara, po reflekton ndryshe nga qytetarët. Të revoltuar pas asaj iniciative pro-ruse për rrëzimin e Qeverisë, qytetarët shprehen se janë të dëshpëruar dhe se numri prej 49.000 votash do të përgjysmohet tek Aleanca.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...