2.8 C
Skopje

Kastriot Rexhepi në “360 Shkallë” : Nënshkrimet janë marrë në konfuzion e sipër, ka pasur kontradikta

Deputeti Kastriot Rexhepi i ftuar në emisioni “360 Shkallë” në Alsat, duke shpjeguar atë se çfarë ndodhi javën e kaluar në kuvend, tha se në momentin kur janë marrë firmat për shkarkimin e Qeverisë ka pasur shumë kontradikta dhe çdo gjë ka qenë konfuze.

Janë dy gjera të ndryshme çështja e nënshkrimit dhe çështja e asaj që mund të ndodhte ditën e enjte. Me siguri do ta kishte sjellë në pikëpyetje çështjen e drejtimit të vendit. Në momentin kur kemi nënshkruar, ku edhe aty ka mjaft kontradikta, për çfarë u mblodhën nënshkrimet se disa thoshin së këto nënshkrime janë për këtë, janë për atë, do të jetë Levica nuk do të jetë Levica. Por pa marrë parasysh këtë, nënshkrimet u morën në një moment ku vendi nuk kishte kryeministër, sepse ishte në dorëheqje e sipër- tha Rexhepi.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...