7.8 C
Skopje

Kastriot Rexhepi në ClickPlus: Alternativa tha se Levica nuk do të jetë pjesë e nënshkrimeve

Kastriot Rexhepi në ClickPlus ka sqaruar se në të gjitha konsultimet që ka pasur me miqt ndërkombëtar ka bërë që të ndryshojë mendimin e tij.

“Kemi pasur kontakte me miqt tanë ndërkombëtar dhe jemi konsultuar se do të marrim datë për fillimin e negociatave për hyrje në BE dhe kjo më bëri që mos ta votoj rrëzimin e Qeverisë. Duke e kuptuar se edhe Levica do të jetë pjesë e koalicionit për rrëzimin e Qeversë ne kuptuam se këtu po ndodh diçka ndryshe. Kolegët nga Alternativa thanë se nuk do të jetë Levica por Partia Liberale, për të qenë korrekt ata e thanë këtë të gjithë e dimë”, është shprehur Rexhepi.

Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...