7.8 C
Skopje

Kastriot Rexhepi në ClickPlus: Arjaniti na tha se Levica nuk do të nënshkruaj

Kastriot Rexhepi sonte ishte i pranishëm në ClickPlus ku foli për vendimin e tij për të mos e rrëzuar Qeverinë “Zaev 2”.

Deputeti Rexhepi u shpreh duke thënë se “Me Levicën ka qenë e pamundur që të bashkëpunojmë. Ne e kemi një vijë të kuqe me Levicën sepse ajo na ka ndaluar një projekt ligj në parlament. Arjanit Hoxha na njoftoi se Levica nuk do të jetë pjesë e nënshkrimeve dhe në fund doli që edhe Levica ishte pjesë e 61 nënshkrimeve.”

Gjithashtu Rexhepi shtoi se kanë qenë 4 lista, 4 opcione të cilat ata i kanë nënshkruar duke pasur parasysh: Rrëzimi i Qeverisë, Qeveria e re, Kryeparlamentari dhe zgjedhejt e shpejta.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...