2.8 C
Skopje

Rexhepi: Ditën e seancës më erdhën kërcënimet

Deputeti Rexhepi ka folur rreth kërcënimeve të cilat i kanë ardhur ditën e Enjte ku edhe ishte e planifikaur që të rrëzohet Qeveria.

“Të mërkurën një ditë para se të votohej rrëzimi i Qeverisë asnjë kërcënim nuk më ka ardhur për të votuar ose për të mos e votuar. Ditën e Enjte pas orës 11 ku nuk isha në seancë dhe unë e mbylla telefonin gjatë gjithë ditës, atëherë kishin ardhur shumë kërcënime. Në ora 2 ose 3 e natës unë e kam hapur telefonin dhe atëherë unë i kam parë të gjitha kërcënimet”, është shprehur Rexhepi.

“Kam paraqitur më shumë se 1 kërcënim në organet shtetërore. Me emër dhe mbiemër të gjithë i kam paraqitur dhe shpresoj se organet e rendit do t’i kryejnë punët”, ka thënë deputeti Rexhepi.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...