2.8 C
Skopje

Rexhepi në ClickPlus: Edhe Kastriot edhe “Levicë” nuk shkon!

Pakënaqësia më e madhe për fotografinë ku u njoftuar se opozita ka siguruar 61 deputetë, duke llogaritur edhe në nëshkrimin e tij, Kastriot Rexhepi e ka pasur kur pa parë se në të janë të pranishëm edhe lideri i “Levicës” (Të majtës), Dimitar Apasiev.

Paraprakisht Rexhepi tha se pakënaqësia ka lindur pikërisht këtu, pasi atyre, si deputetë të Lëvizjes Besa u është thënë se në listën për rrëzimin e Qeverisë Zaev 2, nuk do të jenë edhe deputetët e Të majtës, e ndërkaq ka ndodhur e kundërta.

“Edhe Kastriot edhe “Levicë” nuk shkon”, ka thanë Rexhepi në ClickPlus në TV21 duke përsëritur se me Të majtën nuk pajtohet të ketë bashkëpunim për shkak të bindjeve të tyre anti-shqiptare, për çfarë sipas tyre, po rriten edhe si parti.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...