5.8 C
Skopje

Rexhepi në ClickPlus: Kam pushuar shumë mirë shpirtërisht nëse jo, fizikisht po

Deputeti Kastriot Rexhepi sonte ka qenë i ftuar në TV21 në emisionin ClickPlus, ku ka folur për gjithë situatën e krijuar dhe mos pjesëmarrjen për të votuar rrëzimin e Qeverisë.

Në pyetjen e gazetarit Aliu se a ka pushuar mirë, deputeti Rexhepi është shprehur kështu: “Kam pushuar mirë shpirtërisht nëse jo fizikisht sepse e kam bërë gjestin e duhur për të gjithë shqiptarët e mi dhe bashkëqytetarët e mi e gjithashtu edhe për vendin tonë”.

Deputeti Rexhepi gjithashtu ka thënë se vendimi i tij për mos rrëzimin e Qeverisë ka qenë i mirë menduar dhe se shteti duhet të shkojë drejt rrugës për BE dhe jo prapa.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...