9.8 C
Skopje

Ganiu: Në Seravë asfaltuam rrugë prej 780 m2

DHE 780 M2 RRUGË ASFALTOHEN NË SERAVË
Ekipet e punës të Komunës së Çairit po vazhdojnë me asfaltimin dhe meremetimin e rrugëve e rrugicave nëpër lagje të ndryshme të Çairit.
Kësisoj, rrugën “Latif Hasani” (“Mesta”) e asfaltuam në sipërfaqe prej 303 m2, ndërsa rrugën “Drimkol” në sipërfaqe prej 325m2 dhe krahun e rrugës “Drimkol” në sipërfaqe prej 150m2.
Mirëmbajtja e rrugëve të Komunës së Çairit është gjithmonë prioritet i yni. Aksionet e tilla nuk do t’i ndalojmë as edhe një ditë të vetme.
Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...