2.8 C
Skopje

Ziadin Sela hesht për dorëheqjen edhe pas zgjedhjeve në Dibër

Zgjedhjet në Dibër përfunduan, ndërsa Ziadin Sela ende nuk ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të ASH-s. Sela më parë kishte thënë para mediave se priten edhe rezultatet në Dibër e më pastaj do të flasë për doreheqjen.

Në Dibër fitoi Bashkimi Demokratik për Integrim duke zgjeruar numrin e 11 komunave të fituara në këto zgjedhje lokale. Aleanca arriti të fitojë vetëm 2 komuna. Përgjegjësia për dështimin në zgjedhje i bie kryetarit të partisë dhe për këtë shkak vazhdimisht po kërkohet dorëheqja e Selës.

Aktivistë, qytetarë, militant partiak nuk janë të kënaqur me vazhdimin e Selës si kryetar partie edhe pas këtyre dështimeve të njëpasnjëshme. Reformimi në parti është i domosdoshëm sipas tyre.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...