5.8 C
Skopje

Grubi: Jam i trishtuar nga kjo humbje e madhe tragjike e kaq shumë jetëve të shuara para kohe

Zëvendëskryeministri, Artan Grubi përmes një shkrimi në Facebook ka shprehur ngushëllime ndaj familjarëve të viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari i autobusit nga Maqedonia e Veriut, përcjell TV21. Grubi thotë se autoritetet vendase janë në kontakt të vazhdueshëm me ato bullgare, me qëllim të çfarëdo ndihme dhe zbardhjen e plot të rastit.

“Me dhimbje të thellë këtë mëngjes pranova lajmin për tragjedinë e rëndë të qytetarëve tanë në Bullgari. Jam i trishtuar nga kjo humbje e madhe tragjike e kaq shumë jetëve të shuara para kohe. Jemi në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet bullgare për çdo ndihmë të nevojshme në zbardhjen e rastit dhe dhënien e ndihmës ndaj të lënduarve që tashmë gjenden në spital. Shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta ndaj të gjithë familjarëve të cilët sot humbën më të dashurit e tyre, ndërsa të lënduarve ju uroj shërim sa më të shpejtë. Lutem për shpirtërat e tyre dhe për durimin e familjarëve, bashkëndjej dhimbjen e tyre të madhe”, ka shkruar Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...