2.8 C
Skopje

Bekteshi: Mbështetje e plotë për shkarkimin e drejtorëve të TEC Manastir dhe TEC Osllomej, kërkojmë menaxhim të përgjegjshëm dhe profesional të institucioneve

Ofroj përkrahje të plotë për vendimet lidhur me shkarkimin e drejtorëve të TEC Manastir dhe TEC Osllomej.

Si institucion kompetent në fushën e energjetikës, Ministria e Ekonomisë në vazhdimësi kërkon menaxhim të përgjegjshëm dhe profesional të institucioneve, ka shkruar në profilin e tij në Facebook ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi për vendimin e Bordit Drejtues të SHA ESM për ndryshime kadrovike me çka shkarkohet drejtori i TEC Manastir dhe TEC Osllomej.

Ministri ka shkruar se nuk do të ketë goditje të çmimeve të energjisë elektrike nga janari i vitit të ardhshëm dhe se nuk do të ketë kufizime të energjisë elektrike.

Në mënyrë të përkushtuar ndjekim punën e kompanive energjetike ”, ka shkruar Bekteshi.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...