9.8 C
Skopje

Grubi: Nuk do lëmë asnjë gurë pa lëvizur deri në zbardhjen e tragjedisë në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin Rubikon në Klan Kosova ka komentuar tragjedinë e sotme që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, informon gazeta.mk

Grubi përmes emisionit “Rubikon” ka njoftuar opinionin se sot i kishte rastisur që të udhëheq seancën e rregullt të Qeverisë së RMV-së të cilën ai bashkë me kolegët e tjerë ministra e kanë filluar me një minutë heshtje në nderë të viktimave me ç’rast edhe kanë shpallur tre ditë zie në Maqedoni të Veriut.

“Kompania Besa Trans kishte licencë për transport ndërkombëtar për katër autobusë por jo edhe për këtë i cili u dogji, i cili nuk ishte pjesë e licencës së ndarë në mënyrë të ligjshme nga Ministria e Transportit në Republikën e Maqedonisë së Veriut prandaj dhe kemi nisur heltim shumë të detajuar rreth rreth të gjitha detajeve që lidhen me këtë aksident për të zbardhur të vërtetën,” është shprehur Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...