1.8 C
Skopje

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi, Beçiq, nënkryetarin e Kuvendit të Republikës së Serbisë, Tvrdishiq, si dhe përfaqësuesin e Kuvendit të Bosnjë dhe Hercegovinës, Prodanoviq.
Deputeti me disa fjali tergoi rolin e konferencës dhe me disa foto të pjesmarrëve të Ballkanit perëndimor, më poshtë ua sjellim dhe statusin e tij që e shpërndau në rrjetin etij social në Facebook:

“ SOT PJESMARËS NË KONFERENCËN RAJONALE ME TEMËN “PËRMIRËSIMI I DIALOGUT NDËRMJET PARLAMENTEVE DHE GAZETARËVE NGA BALLKANI PERËNDIMOR”, NË ORGANIZIM TË KUVENDIT TË REPUBLIKËS TË MAQEDONISË SË VERIUT DHE SHOQATËS SË GAZETARËVE TË MAQEDONISË (SHGM)
Kënaqësi e veçantë të debatosh me Kryetarin e Kuvendit të Malit të Zi, z.Beçiq, nënkryetarin e Kuvendit të Republikës së Serbisë, z. Tvrdishiq, si dhe përfaqësuesin e Kuvendit të Bosnjë dhe Hercegovinës, z.Prodanoviq.
Falenderim edhe për kryetarin e Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, z. Çadikovski dhe kolegëve të tij nga vëndi dhe rajoni.
Në margjinat e konferencës bashkëbisedova me deputetin në Kuvendin e Malit të Zi, z. Genc Nimanbegu i cili ka ushtruar detyrën e nënkryetarit gjatë përbërjes së kaluar. Vëllazërisht shkëmbyem mendime për veprimtarinë politike të shqiptarëve në të dy vendet dhe rëndësisë së urrave të komunikimit mes nesh.”

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...