1.8 C
Skopje

Grubi në Programin 200: Brukseli dhe Sofja duan një partner të qëndrueshëm në Shkup

I ftuar në Programin 200 në Alsat, sonte ishte Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi i cili ka folur  për hyrjen e Alternativës në Qeveri dhe se Alternativa në kohë shumë të vështirë po i ndihmon vendit.

 

“ Ne komunikojmë me kryeministrin Zoran Zaev Kryetari Ali Ahmeti është takuar edhe me Afrim Gashin kryetarin e Alternativës deputetët tanë janë në kontakt të përditshëm me deputetët e Alternativës dhe absolutisht jemi pro hyrjes së tyre në Qeveri përputhjes tonë programore dhe realizimit të Qeverisë edhe me mbështetjen e tyre e në veqanti në këtë kohë ku Brukseli por edhe Sofja duan një partner të qëndrueshëm në Shkup i cili mund ta realizon marëveshjen e cila mund të arhet dhe ta zbaton atë dhe prandaj neve na duhet dhe kemi nevoj që gjithësecili Alternativa por edhe gjithë të tjerët që duan ta shofin Maqedoninë Europiane ti bashkangjiten kësaj shumice parlamentare.” Deklaroi Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...