1.8 C
Skopje

Grubi: Për tragjedinë në Bullgari përgjegjësi do të bartë gjithsecili që ka gabuar

Dyshoj edhe në elemente korruptive, qoftë në doganë, qoftë në polici, qoftë edhe nëpër institucione tjera dhe prandaj kërkuam si Qeveri, e obliguam inspektoratin shtetëror të transportit bashkë edhe me doganën që të dorëzojnë raport dy ditor mbi një inspektim të jashtëzakonshëm ndaj ndërmarrjes që është pronare e autobusit famëkeq. Kështu ka deklaruar zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi  në emisionin 200 përball gazetarit Nazim Rashidi.

“Do të ketë veprim konkret dhe nuk do të lëmë gurë pa lëvizu pa e zbardhur të vërtetën. Do të ketë veprime konkrete dhe do të bartë përgjegjësi gjithsecili që ka gabuar, qoftë ai një doganier i thjeshtë, qoftë ai një policë, një drejtor apo edhe një ministër. Kudo qoftë se konstatohet përgjegjësia për keq bërje absolutisht, pa asnjë pardon këtë e keni premtim publik që çdokush do të bartë përgjegjësi për anashkalimin e sistemit dhe të procedurave”, është shprehur Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...