1.8 C
Skopje

Arsim Sinani kërkon dorëheqje të Ziadin Selës

Pas humbjeve të njëpasnjëshme të Ziadin Selës në ciklet zgjedhore si në zgjedhjet parlamentare, ashtu edhe në ato lokale, kërkesat për dorëheqjen e kryetarit të Aleancës për Shqiptarët janë shtuar. Fillimisht dorëheqja e Selës u pa si më e nevojshme nga dega e ASH-së në Tetovë, por së fundi dorëheqja e Selës shihet si lëvizje e duhur edhe nga analistët politik, transmeton TetovaSot.

Analisti politik Arsim Sinani ka kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Alenancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, duke argumentuar se ASH-ja duhet të lirohet nga mendësia humbëse.

“Aleanca për Shqiptarët lipset të lirohet nga mendësia humbëse. Një brez tjetër aty lipset të vijë në shprehje. Kujt si hyjnë në punë lotët e krokodilit për Alternativën, strukturës i duhet ekip fitues” ka shkruar Sinani./TS

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...