-1.2 C
Skopje

Bekteshi paralajmëron rritjen e pagës minimale në 18.000 denarë

Lajm i mirë/ Bekteshi paralajmëron rritjen e pagës minimale në 18.000 denarë!

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në emisionin TopTema ka deklaruar se pas Vitit të Ri paga minimale pritet të rritet nga 15.000 denarë, në 18.000 denarë.

„Paga minimale do rritet në 18.000 denarë, pas Vitit të Ri. Në vitin 2016 paga mesatare ishte 22.000-23.000, ndërsa tani është 28.820 denarë dhe do rritet në vazhdimësi. Rritjë të pagave kemi në arsim, shëndetësi dhe sektorin privat. Vetëm paga minimale është rritur për 100% për 4 vite, aq sa nuk ka ndodhur vitet që kemi lënë pas shtoi Bekteshi duke nënvizuar se po rritet standardi i qytetarëve” ka deklaruar Bekteshi!

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...