1.8 C
Skopje

Festa shtetërore, transporti publik në Shkup do të funksionojnë me orarin e së dielës

Nga Ndërmarrja Qarkullimit Publik “Shkup” informojnë se nesër, kur është ditë jopune për shkak të festës shtetërore “Shën Klimenti i Ohrit”, transporti publik do të qarkullojë sipas itinerarit të së dielës.

Nga NQP theksojnë se kujdestare do të jenë tre pika shitëse të biletave. Nga ora 7:00 deri në orën 19:30 do të punojnë pikat shitëse në Qendrën e transportit dhe Tregun e Gjelbër, ndërsa nga ora 7:00 deri në orën 13:00 pika shitëse në Gjorçe Petrov.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...