1.8 C
Skopje

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe çdo ditë e më shumë po kërkohet përgjegjësi nga kreu i partisë Zijadin Sela dhe sekretari i saj gjeneral Arben Taravari.

Parashtrohet pyetja se a do të bartin Sela ose Taravari përgjegjësi për dështimin në zgjedhjet e fundit lokale apo të dy bashkë. Përgjigjen e kësaj pyetjeve sipas sekretarit gjeneral të ASH-së Arben Taravari opinioni do ta merr në Kuvendin Zgjedhor të këtij subjekti politik të paraparë më 25 Dhjetor 2021.

Në emisionin “Click Plus” në TV21 reagimet e aktivistëve të Aleancës për Shqiptarët i konfirmoi edhe sekretari gjeneral i ASH-së, z. Arben Taravari duke thënë se përgjegjësi patjetër të ketë duke filluar edhe nga vetë ai si sekretar gjeneral.

“Unë flas si sekretar gjeneral, po Gostivarin e fituam por si sekretar gjeneral kam përgjegjësi edhe për Kërçovën, edhe për Tetovën, edhe për Çairin”. – është shprehur Taravari.

Në rast se edhe për këtë fiasko në zgjedhjet lokale askush nga krerët e Aleancës për Shqiptarët nuk jep përgjegjësi, Aleanca për Shqiptarët do të shkelë mbi idealin për të cilin u shkëputën nga PDSH-ja.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...