-0.2 C
Skopje

Skender Rexhepi-Zejdi në Click plus: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus në TV21 nismën për rrëzimin e Qeverisë, në të cilën tashmë pritet të përfshihet edhe vetë Alternativa. Skender Rexhepi-Zejd thotë se vlerëson që nisma u bë në shpejtësi, dhe se nuk kishte nevojë për nguti, ndërsa thotë se kishin marrë garanci se në listë nuk do të jenë deputetët e partisë “E Majat”.

“E para ishte që mos të jetë, dhe mu tha me garancion të plot se nuk do jetë E Majta në asnjë rast, që do jetë LDP-ja, dhe ishte e qartë. Dhe e dyta që unë këmbëngulja që veç se nëse fillojnë bisedimet për t’u rrëzuar kjo Qeveri, kjo shumicë, atëherë të shohim, të ulemi të bisedojmë si do të jetë ndarja e resorëve. Pse kot ne ta rrëzojmë një Qeveri, që pastaj ne mos të merremi vesh me VMRO-në në këtë rast, se si do ishte ndarja e resorëve. Përgjigja ishte që jo njëherë do e rrëzojmë pastaj do të diskutojmë ndarjen e resorëve”, tha mes tjerash Rexhepi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...