1.8 C
Skopje

Ademi: Koalicioni BDI-së dhe Alternativës është për të mirën e shtetit

Koordinatori i Grupit Parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arber Ademi, në emisionin Rruga Drejt, ka folur se a do të ketë një koalicion të mundshëm ndërmjet BDI-së dhe Alternativës, duke qenë se një pjesë e mirë e kësaj të fundit kanë qenë të afërt me partinë e Ali Ahmetit në të kaluarë.

“Ne jemi të përcaktuar të ndajmë përgjegjësi brenda këtij mandati sepse me të vërtetë jemi në një moment historik dhe të rëndësishëm për vendin e Qeverinë. Qështja se a do të ketë listë të përbashkët, nuk është diskutuar fare, të paktën në bazë të informacioneve që unë i kam”, ka thënë Arbër Ademi

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...