-1.2 C
Skopje

Arbër Ademi: Alternativa e dëshiron anëtarësimin e vendit në BE për këtë shkak u bashkua

Të ftuar në emisionin Rruga Drejt në Alsat-M sonte kanë qenë të ftuar Arbër Ademi dhe Ilire Dauti.

Arbër Ademi nga radhët ë BDI-së iu është përgjigjur pyetjes se si e komenton hyrjen e Alternativës në Qeveri, Ademi është shprehur kështu: “Alternativa e dëshiron anëtarësimin e shtetit në BE dhe asnjëherë nuk ka thënë se është kundër kësaj. Gjithashtu nga Alternativa e përkrahin edhe Korridorin 8 dhe 10. Ata e duan avansimin e shtetit në rrugën drejt euroatlantike dhe është e thjeshtë të bashkëpunosh me njerëz që e duan të mirën e vendit”, është shprehur Ademi.

Gjithashtu Arbër Ademi u shpreh se verdiktin final se kush është i përzgjedhuri i popullit e jep vetë populli dhe se këto 20 vite populli e ka përkrahur vizionin e liderit Ali Ahmeti.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...