1.8 C
Skopje

Grubi: Marrëveshjen për kryeministrin shqiptar, do ta konfirmojë edhe pasardhësi i Zaevit

Zv.kryeministri i parë i RMV-së, Artan Grubi, ka thënë se marrëveshja për kryeministrin shqiptar në 100 ditët e fundit të Qeverisë, nuk vihen në pikëpyetje dhe se e njejta do të respektohet edhe nga pasardhësi i kryeministrit Zoran Zaev, i cili ka paralajmëruar dorëheqjen, shkruan gazeta LAJM.“Është marrëveshje me të cilën jemi dakorduar dhe është çështje e mbyllur, nuk ka asnjë dyshim rreth asaj çështje. 100 ditët e fundit, kryeministër shqiptar i propozuar nga radhët e BDI-së siç qendron në Marrëveshjen e nënshkruar, do të konfirmohet edhe me mandatarin e ri”, tha zv.kryeministri i parë, Artan Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...