-1.2 C
Skopje

Grubi: BDI e ka fituar Tetovën, Komunën tash e udhëheqë koalicioni VMRO-Levica-Besa, edhe në Gostivar njëjtë!

Artan Grubi nga BDI në ClickPlus në TV21, foli edhe për zgjedhjet lokale të tetorit. Grubi tha se BDI në zgjedhjet lokale doli fituese në 11 komuna, duke shtuar se në rrethin e parë e ka fituar edhe Komunën e Tetovës, ndërsa në rrethin e dytë ka fituar VMRO-ja dhe Levica.

“Zgjedhjet edhe për këshill komunal edhe për kryetar komune i ka fituar BDI. Në rrethin e dytë ka fituar VMRO-DPMNE-ja dhe Levica, siç ka fituar edhe në Gostivar”, tha Grubi në ClickPlus në TV21.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...