26.8 C
Skopje

Grubi: BDI e ka fituar Tetovën, Komunën tash e udhëheqë koalicioni VMRO-Levica-Besa, edhe në Gostivar njëjtë!

Artan Grubi nga BDI në ClickPlus në TV21, foli edhe për zgjedhjet lokale të tetorit. Grubi tha se BDI në zgjedhjet lokale doli fituese në 11 komuna, duke shtuar se në rrethin e parë e ka fituar edhe Komunën e Tetovës, ndërsa në rrethin e dytë ka fituar VMRO-ja dhe Levica.

“Zgjedhjet edhe për këshill komunal edhe për kryetar komune i ka fituar BDI. Në rrethin e dytë ka fituar VMRO-DPMNE-ja dhe Levica, siç ka fituar edhe në Gostivar”, tha Grubi në ClickPlus në TV21.

Marketing