1.8 C
Skopje

Grubi në Click plus: Në 100 ditët e fundit të cilësdo qeveri kryeministri do jetë shqiptar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sonte në emisionin Click plus në pyetjen se a guxojnë të thonë publikisht se a do të bëhet kryeministri shqiptarë ai tha se publikisht edhe njëherë deklarojmë se 100 ditëshi i fundit do të jetë kryeministër shqiptar.

“Po apsolutisht që po, jo vetëm që guxoj por definitivisht me bindjen e plotë apsolute e them që do të bëhet për arsye se është marrëveshje e koalicionit dhe vazhdon të jetë edhe me liderin e ri të LSDM-së, e kemi diskutuar me kryetarin Ahmeti z. Zaev dhe z. Kovaçevski, madje edhe gjatë krizës parlamentare edhe Zaev e kishte paraparë që 100 ditëshi të jetë kryeministër shqiptar dhe se z. Mickovski është takuar me kryetarin Ahmeti dhe se e ka pranuar një gjë të tillë”, tha Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...