1.8 C
Skopje

Grubi në Click plus: Nuk kemi mbajtur peng Zaevin në asnjë moment

 

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sonte në emisionin Click Plus tha se ai dhe kryetari Ali Ahmeti apsolutisht nuk është e vërtet se e kanë mbajtuar peng Zoran Zaevin për të dhënë dorëheqje.

“Jo aspak nuk është e vërtetë, ka të bëj me kacafytje midis VMRO-së dhe LSDM-së të përditshme duke u munduar që tia ulë kredibilitetin njëri tjetrit dhe duke e përdorur BDI-në si një faktor i cili do mund të shkaktonte përçarje dhe ka për synim të shkakon përçarje midis koalicionit dhe se BDI-ja është partneri dominant në këtë shumicë parlamentare dhe të shkakton paknaqësi edhe tek partnerët tjerë, nuk është aspak e vërtetë as ne atë e as ai neve nuk ka për çka të na mbaj peng”, tha Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...