1.8 C
Skopje

Grubi në Click Plus: Zaev vazhdon të jetë kryeministër

Zëvendës kryemisitri i parë Artan Grubi sot në emisionin Click Plus tha se Zoran Zaev ende nuk është larguar nga Qeveria dhe është ende Kryeministër.

“ Do të duhet të rrumbulaksohet i gjithë ky proces dhe vlerësoj që nga mesi i janarit ndoshta edhe më vonë mvarësisht se si do arijmë edhe marrëveshjen me Bullgarinë por githsesi se jo këtë vit, sipas negociatave apo bisedimeve të cilat i kemi deri më tani, ne kemi qenë të informuar në çdo hap të tij dhe të partisë së tij, ne për në krye të LSDM-së nuk kemi ndërhyrë asnjëherë sepse nuk është korekte, është parti në vete dhe ata vendosin për organet e tyre partiake kurse ne kemi folur gjithmonë për udhëheqjen e Qeverisë, tash kemi një kryetar të LSDM-së që është Kovaçevski dhe kemi kryeministrin që është Zaev ”deklaro më tej Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...