-1.2 C
Skopje

Grubi në ClickPlus: Kryeministri shqiptar do të bëhet edhe pa Zaevin në krye të Qeverisë

Artan Grubi nga BDI në emisionin ClickPlus në TV21, tha bindshëm se kryeministri shqiptar do të bëhet edhe pa Zoran Zaevin në krye të Qeverisë, pasi që siç shtoi është marrëveshje e koalicionit dhe do të vazhdoj të jetë marrëveshje e koalicionit edhe me liderin e ri.

Kujtojmë që Bashkimi Demokratik për Integrim në zgjedhjet e fundit parlamentare (të vitit 2020) shpalosi idenë për kryeministër shqiptar, me çka pas përfundimit të zgjedhjeve me mandatarin për formimin e Qeverisë (Zoran Zaevin nga LSDM-ja) u dakordësuan që në 100 ditëshin e fundit të mandatit të Qeverisë, kryeministri të jetë shqiptar.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...