Tre Ministra shqiptarë në Londër

0
148

Me ftesë të Liz Tras, Sekretares Shtetërore për Punë të Jashtme të Britanisë së Madhe, sot në Londër Bujar Osmani po merrë pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor. Në takim të ftuar special janë edhe i angazhuari special për BP nga Britania e Madhe, Sir Stuart Peach dhe përfaqësuesi special i BE-së për BP.

Në foton e mëposhtme tre Ministrat shqiptar, Bujar Osmani, Olta Xhaçka dhe Donika Gërvalla, prijës të diplomacive në Maqedoni të Veriut, Shqipëri dhe Kosovë. Zhvillimi ekonomik, bashkëpunimi dhe integrimi i rajonit, tema diskutimi në takim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here