-7.2 C
Skopje

Deputeti Arbër Ademi: 9.5 milion denarë për SHFK “Dituria” në Likovë

Koordinatori i Grupit parlamentar të BDI-së, deputeti Arbër Ademi, sot bashkë me ministren e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska dhe me kryetarin e Likovës, Erkan Arifin kanë vizituar SHFK “Dituria” në Likovë!

Ademi, Carovska dhe Arifi kanë vëzhguar zhvillimin e punimeve që po bëhen në këtë shkollë, sanimi i fasadës dhe toaleteve!

Investimi në përmirësimin e kushteve në këtë shkollë përfshinë vlerën prej 9.5 milion denarë.

Kujtojmë, se gjatë mandatit të Arbër Ademit si ministër i Arsimit dhe Shkencës, është investuar maksimalisht në këtë rajon, duke përfshirë 3 salla sportive, mobilimin, renovimin i objekteve shkollore etj, duke mos përjashtuar edhe rritjen e pagave në arsim për 21%!

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...