-1.2 C
Skopje

Snopçe: Kuvendi Qendror do të diskuton për përgjegjësinë e Selës për humbjen

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe sot mbet gati pa përgjigje kur u pyet nga gazetarët se vallë kryetari i tij Ziadin Sela do të jap dorëheqje pas debaklit zgjedhor apo edhe këtë herë do i shmanget i përgjegjësisë?

Snopçe shkurt u përgjigj se për këto çështje do të diskutohet me datë 25 dhjetor për kur është caktuar edhe mbajtja e kuvendit qendror të Aleancës ku dhe pritet të bëhet analizë e përgjithshme për rezultatin e dobët në zgjedhjet e fundit lokale.

“Aleanca për Shqiptarët me 25 dhjetor ka caktuar kuvendin qendror të partisë ku ne do të bëjmë analizën e përgjithshme të zgjedhjeve dhe do të dalim me konkluzione dhe do të caktojmë dhe datë për kongres. Ne jemi në rrjedh e sipër të analizës së rezultateve, tash konstatimet mund të jenë të ndryshme, rrethanat mund të jenë të ndryshme kemi përsëritur shumë, kjo pres konferencë ishte për qëllim tjetër dhe sigurisht si gazetar do të informoheni për vendimet e kuvendit qendror rrjedhimisht për vendimet e kongresit që do të pason në pranverë. Fillimisht në kuvendin qendror e kemi atë analizën e rezultateve dhe deri tash jemi në fazën e përgatitjes së rezultateve”, ka deklaruar Snopçe.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...