1.8 C
Skopje

Taravari pranon dështimin në zgjedhje dhe dorëhiqet

Sekretari gjeneral i ASH-së dhe kryetar i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka paralajmëruar dorëheqjen nga posti në parti që e mban si sekretar gjeneral pas dështimit të madh që e kanë pasur për gjitha ciklet zgjedhore deri më tani, pasiqë si parti ato nuk kanë dalë fitues asnjëherë deri më sot. Kjo vjen si përgjegjësi morale si humbës i zgjedhjeve edhe në këtë cikës të lokaleve.

Taravari thekson se nuk do jetë sekretar gjeneral i Aleancës për shqiptarët, duke lënë hapësirë për figura të reja.

https://fb.watch/9Vun2OQLKj/https://fb.watch/9Vun2OQLKj/

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...