1.8 C
Skopje

Grubi: BDI po reformohet, tash është koha për agjendën e gjelbër

Zv.kryeministri Grubi në “Vetëm Intervistë” ka thënë se BDI reformohet sepse kështu ë presin qytetarët.

“Qytetarët presin një BDI të reformuar. Kemi mbi 40% anëtarësi të re dhe me kryetarin Ahmeti jemi fitimtar sepse ai nuk ka nevojë të ndërrohet. Shihni kryetarët tjerë ende vazhdojnë të qëndrojnë në pozita edhe pse humbin kurse ne reformohemi dhe qytetarët e shohin atë. Tash është koha për Agjendë të gjelbër dhe jemi fokusuar në projekte të rëndësishme dhe mund ta shihni se sa rezultate pozitive kemi”, ka thënë Grubi në “Vetëm Intervistë”

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...