1.8 C
Skopje

Grubi: Iniciativa franceze mund të zgjidh kontestin brenda presidencës me BE

Sonte në emisionin Vetëm intervista në Kanal5, Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi ka folur për shumë çështje që tangojnë vendin.

“Ishin shumë të guximshme hapat e Bullgarisë dhe qeverisë dhe qytetarët e dinë se Bullgaria 8 muaj nuk kishte Qeveri, 3 tentativa dhe zgjedhje dhe 2 herë nuk arritën të bëjnë dhe para disa ditëve arritën të bëjnë qeverinë dhe shumicën e re, kemi ndjekur dhe mendoj se nuk kemi pengesa për rrugën tonë, janë të nevojshme 6 ditë që të ulemi dhe të dakordohemi deri në konferencën e parë ndërqeveritare”, ka theksuar Grubi në Vetëm intervista në Kanal5.

“Tash kemi qeveri dhe president dhe ne kemi këtu shumicë parlamentare që do të sjellë kompromis mes dy palëve dhe ne presim që të fillojë procesi shumë shpejtë, kemi miq në vendet anëtare të BE dhe si rezultat i kampanjës kontesti do të zgjidhet brenda 6 muajve”, tha Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...