-5.2 C
Skopje

Një njësi zgjedhore, Grubi: Duhet të ulemi dhe të bisedojmë të gjithë

Duke folur për iniciativën për një njësi zgjedhore, Zëvendëskryeministri i parë Grubi në Vetëm intervista ka theksuar se të gjithë duhet të ulen dhe të bisedojnë.

“Kam dëgjuar që të hapet debate për ndryshim të kodit zgjedhor sepse në zgjedhje të gjithë garojmë, do të ulemi tzë bisedojmë të gjejmë zgjidhje për një njësi zgjedhore sepse do kemi parlament si në OKB që nuk do mund të bëj askush shumicën dhe do duket si një variant më i lehtë i matematikave parlamentare. Nuk mund në debate pa u parë të gjitha pikat dhe jemi të hapur të bisedojmë por në mënyrë koncensuale të dakordohemi sepse nuk mund të vendosim pa koncensus”, ka theksuar Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...