-7.2 C
Skopje

Arbër Ademi: përkushtimi i BDI-së mbetet Vetingu në gjyqësor

 

Koordinatori i Grupit Parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi në një Konferencë për media duke komentuar fjalimin e fundvitit të Presidentit Pendarovski, lidhur me sferën e drejtësisë është shprehur se “Edhe si BDI ndajmë të njejtin mendim sa i përket sundimit të Ligjit, duke shtuar, të eliminohen të gjitha paragjykimet se për çështje të njejta dhe të ngjashme kemi gjykime të ndryshme në gjyqësor, prandaj përkushtimi ynë si BDI mbetet Vetingu në gjyqësor që në mënyrë profesionale të procesohen, gjykohën dhe të vendosën të gjitha çështjet dhe pa dallim sfondit etnik, social, arsimor e kulturorë të gjithë qytetarët të jenë të barabartë para organeve të drejtësisë!

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...