1.8 C
Skopje

Taravari tallet me qytetarët e Gostivarit, ja si e dekoron qendrën e qytetit

Qyteti i Gostivarit sivjet nuk do të dekorohet për festat e fundvitit, shkak është bërë kriza energjetike dhe restrikcionet e mundshme të furnzimit me rrymë. Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari tha se paratë e parapara për zbukurim do të ridestinohen për tek Qendra për Autizëm, punimet për ndërtimin e së cilës shkojnë drejt fundit.
Kështu kishte deklaruar kryetari i komunës së Gostivarit vetëm pak javë më parë.
Mirëpo, Taravari duket se nuk po mban fjalën e dhënë e madje tallet me qytetarët e Gostivarit duke vendosur në mes të qytetit një bredh sa për sy e faqe në momentin kur tashmë mërgimtarët tanë po vizitojnë vendlindjen për të kaluar festat e fundvitit.

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...