1.8 C
Skopje

Sela uroi Pashkët në vend të festave të Krishtlindjes. Taravari shpërtheu në të qeshur!

Dua t’ju përgëzoj për të gjitha festat fetare, festat e Pashkëve, tha kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, pas së cilës të pranishmit korrigjuan se është festë e Krishtlindjeve.

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, sot në një konferencë për media gabimisht ka uruar festat e Pashkëve në vend të Krishtlindjeve.

“Dua t’ju përgëzoj për të gjitha festat fetare, festat e Pashkëve”, tha Sela, pas së cilës të pranishmit korrigjuan se ishte festë e Krishtlindjeve.

Veçanërisht interesant ka qenë reagimi i kryetarit të komunës së Gostivarit, Arben Taravari, i cili ishte ulur pranë Selës, i cili nuk duroi të mos buzëqeshte pas rrëshqitjes.

Përveç kësaj, shikoni videon:

Marketing

TË FUNDIT

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Një fabul si Mahalla, Nikko e sjellë në një mini film

“Mahalla”, kështu titullohet projekti më i ri nga Nikko, një emër mjaft atraktiv për skenën muzikore shqiptare dhe shumë premtues për të sjellë projekte...

Grubi i përgjigjet Mickoskit: Koha për zgjidhje jo për zgjedhje

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka porositur shefin e opozitës maqedonase, kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...