Grubi: Presidenti Radev përshëndeti seancën e përbashkët Sofje-Shkup

0
159

Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Bullgarisë realizuam takim edhe me presidentin bullgar, Rumen Radev.

Presidenti Radev përshëndeti realizimin e sotëm të seancës së përbashkët mes qeverive tona dhe hapat e ndërmarra për avancimin e bashkëpunimit që epilog duhet të ketë standard më cilësor jetese të qytetarëve të të dyja vendeve, zgjidhje të kontestit dhe integrim të Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here