Milan “blindon” Leaon dhe Bennancerin

0
88
Rafael Leao of AC Milan celebrates with Ismael Bennacer of AC Milan after scoring the goal during the Serie A match between AC Milan and Spezia Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on October 4, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Giuseppe Cottini/NurPhoto via Getty Images)

Skuadra e Milanit po punon për rinovimet me lojtarët kyç të skuadrës.

Pas rinovimit të kontratës së Theo Hernandez, “Rossonerët” tani po punojnë me dy lojtarë tjerë, Rafael Leaon dhe Ismael Bennancerin.

“AC Milan po punon për të zgjatur kontratat me Ismael Bennacer dhe Rafael Leao në muajt e ardhshëm. Bisedimet po vazhdojnë pas përfundimit të marrëveshjes me Theo”, njofton eksperti i merkatos, Fabrizio Romano.

Vlen të potencohet se dyshja e lartëpërmendur janë lojtarë kyç në këtë edicion tek skuadra e Piolit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here