I zhgënjyer nga Messi dhe Neymar/ Mbappe, “ultimatum” PSG-së për penalltitë

0
82

Madje duket se edhe Kylian Mbappe është zhgënjyer nga shokët e skuadrës. Mediat franceze shkojnë më tej në raportimet e tyre dhe theksojnë se francezi i ka kërkuar klubit parisien që deri në përfundim të sezonit të jetë i vetmi që do ekzekutojë penalltitë.

Deri më tani nga 10 penallti te PSG janë realizuar vetëm 7, një nga përqindjet më të ulëta në Evropë. Ndërsa Mbappe ka qenë i vetmi nga treshja sulmuese, i cili nga nga tre penallti që i janë besuar i ka realizuar të treja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here